14 nejdražších vozů prodaných v aukci v roce 2015

V letošním roce více než kdy jindy na aukci byl postaven mnoho zajímavých vozů, z retro moderních modelů. Nejdražší vozy byly vytvořeny v Itálii. Nabízíme přehled modelů, u nichž noví vlastníci nelitoval mzdové desítky milionů dolarů.

14. Ferrari 212, 1952- $ 7323926

Ferrari 212 - závodní auto, které se účastní závodů na uzavírky silnic Targa Florio v roce 1952 a 1953 gólů a vyhrál závod, „tisíc mil“ v ​​roce 1956.

13. Ferrari 400 Superamerica SWB kabriolet, 1962- $ 7645000

Když sestoupil z montážní linky, to byl jeden z nejdražších vozů Ferrari produkoval.

12. Ferrari 250 GT LWB California pavouk, 1959 - $ 8500000

On je považován za jeden z nejkrásnějších modelů vytvořených Ferrari, a stala se měřítkem pro ostatní výrobce. Celková je vznikly jen 250 těchto vozů.

11. Ferrari 250 GT 1959 - $ 8.525.000

Jedná se o závodní auto, se zúčastnil mnoha soutěží v pozdních 50. let, včetně Tour de France, kde on vzal třetí místo. Vnější design byl vytvořen známý firmy Scaglietti. Před prodejem majitele vozu poslal pro obnovu do továrny Ferrari.

10. Ferrari 275 GTB, 1966- $ 9405000

karoserie navrhl Pininfarina za účasti Scaglietti.

9. Ferrari 250 LM, 1964 - $ 9625000

Tělo, která byla co nejvíce v souladu s požadavky pro účast v závodě, byl vytvořen Pininfarina. bylo vyrobeno pouze 32 těchto vozů.

8. Ferrari 250 GT, 1956 - $ 13200000

Tento model ještě známý pod názvem "Long Berlinetta". Získala 10-denní závod Tour de France. Pouze 77 kopií takového vozu byl propuštěn.

7. Jaguar C-Type, 1953 - $ 13.200.000

Tento vůz byl dvakrát vyhrál 24 hodin Le Mans v letech 1951 a 1953.

6. McLaren F1 LM, 1998 - 13.750.000 $

V roce 1990 McLaren F1 byl titul nejrychlejší výroby automobilu na světě se silným 6-litrový motor.

5. Ferrari 250 GT SWB Berlinetta, 1962 - 16500000 $

Zvláštní model Ferrari 250 GT s těla Bertone se používá především k prokázání úspěchy společnosti v oblasti karosérie.

4. Ferrari 250 GT SWB, 1961 - $ 16.830.000

To je jeden z nejoblíbenějších modelů mezi sběrateli po celém světě. Vůz se stal známý po vydání filmu „Ferris Bueller den volna.“

3. Ferrari 250 LM, 1964 - $ 17.600.000

Kolektory svět vytrvale loven pro Ferrari 250 LM. Prodával model byl propuštěn 23. Vůz získal mnoho titulů v prvních avtomobildnyh výstav.

2. Ferrari 250 GT SWB, 1961 - $ 18.586.482

Jeden z nejoblíbenějších modelů mezi sběrateli po klasickém Ferrari. Jen 55 aut bylo vyrobeno.

1. Ferrari 290 MM, 1956- $ 28.050.000

Vůz byl navržen speciálně pro závody, „tisíc mil“ v ​​roce 1956. Získal mnoho závodů, včetně „tisíc mil“, švédské Grand Prix, 1000 kilometrů závodu v Buenos Aires.

A přesto v aukcích prodávat vozidla od kategorie „není pro všechny“, například Švédský Koenigsegg Regera nelze nalézt v běžných showroomech.